Kompletní rekonstrukce chalupy z 19. století

Realizace: Chalupa v Českém Ráji

Tato chalupa byla v rodině už od 70. let. Postupně prošla několika fázemi rekonstrukcí a až ta poslední jí vdechla zpět ucelenou a přívětivou atmosféru celoročního venkovského bydlení.

Interiér je kobinací starého a moderního - starožitný nábytek se snoubí s moderními prvky. Otevřené dřevěnné schodiště z dílny tatínka majitelky chalupy propojuje celý obytný prostor. Funkčně zařízená, plně vybavená kuchyně má vše, co by měla moderní kuchyně mít - včetně myčky. Červené nohy barových židlí u ručně dělaného barového pultu z masivních topolových panelů jdou ruku v ruce s červenou designovou ledničkou Gorenje. 

Prostor hlavního multifunkčního prostoru - světnice je vyhříván elegantními krbovými kamny. Celý interiér je protkán starožitnými křesly a židlemi, které byly vlastnoručně citlivě restaurovány v čalounické dílně Design by BF na Liberecku. 

Koupelna je pro představu typického chalupaření trochu netypická. Elegantní černobílá prvorepubliková dlažba, samostojící vana a bezbariérová walk-in sprcha s rain-shower dodávají punc nečekaného luxusu v navenek velmi tradičním stavení. 

Jak už to u starých chalup bývá, k domu samozřejmě patří i malý pokojíček - vejminek. Ten je napojen na hlavní obytnou část, ale také opatřen samostatným vchodem a kamínky na tuhá paliva a momentálně slouží jako ložnice.

Hesla: Interiérový design, Bytový designer, Návrh interiéru chalupy, Rekonstrukce chalupy, Bytový designer Liberecko, Bytový designér Turnovsko, Rekonstrukce domu Semily, Návrh interiéru Východní Čechy, Bytový designér Česká Republika


Plánujete také přestavbu nebo rekonstrukci chalupy a sháníte interiérového designéra nebo byste se chtěli jen poradit? Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci...