Kompletní rekonstrukce chalupy z 19. století

Realizace: Chalupa v Českém Ráji

Tato chalupa byla v rodině už od 70. let. Postupně prošla několika fázemi rekonstrukcí a až ta poslední jí vdechla zpět ucelenou a přívětivou atmosféru celoročního venkovského bydlení.

Interiér je kobinací starého a moderního - starožitný nábytek se snoubí s moderními prvky. Otevřené dřevěnné schodiště z dílny tatínka majitelky chalupy propojuje celý obytný prostor. Funkčně zařízená, plně vybavená kuchyně má vše, co by měla moderní kuchyně mít - včetně myčky. Červené nohy barových židlí u ručně dělaného barového pultu z masivních topolových panelů ladí s červenou designovou ledničkou Gorenje. 

Hlavního multifunkční prostoru - světnice je vyhřívána elegantními krbovými kamny. Celý interiér je protkán starožitnými křesly a židlemi, které byly vlastnoručně citlivě restaurovány v čalounické dílně Design by BF na Liberecku. 

Koupelna je pro představu typického chalupaření trochu netypická. Elegantní černobílá prvorepubliková dlažba, samostojící vana, bezbariérová walk-in sprcha s rain-shower a podlahové topění dodávají punc nečekaného luxusu v navenek velmi tradičním stavení. 

Jak už to u starých chalup bývá, k domu samozřejmě patří i malý pokojíček - vejminek. Ten byl k chalupě dostavěn v průběhu rekonstrukce a je dřevěnými dveřmi s broušeným sklem napojen na hlavní obytnou část, ale také opatřen samostatným vchodem a kamínky na tuhá paliva a momentálně slouží jako ložnice.

Hesla: Interiérový design, Bytový designer, Návrh interiéru chalupy, Rekonstrukce chalupy, Bytový designer Liberecko, Bytový designér Turnovsko, Rekonstrukce domu Semily, Návrh interiéru Východní Čechy, Bytový designér Česká Republika

Foto: Anna Červinková - interiérová fotografka


Plánujete také přestavbu nebo rekonstrukci chalupy a sháníte interiérového designéra nebo byste se chtěli jen poradit? Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci...