Kompletní rekonstrukce chalupy z 19. století

Realizace: Rekonstrukce & interiérový design chalupy - Chalupa v Českém Ráji

Tato chalupa byla v rodině už od 70. let. Postupně prošla několika fázemi rekonstrukcí a až ta poslední jí vdechla zpět ucelenou a přívětivou atmosféru celoročního venkovského bydlení.

Interiér je kobinací starého a moderního - starožitný nábytek se snoubí s moderními prvky. Otevřené dřevěnné schodiště z dílny tatínka majitelky chalupy propojuje celý obytný prostor. Funkčně zařízená, plně vybavená kuchyň má vše, co by měla moderní kuchyň mít - včetně myčky. Na zdi je jednoduchá světle šedá betonová stěrka. Červené nohy barových židlí u ručně dělaného barového pultu z masivních topolových panelů ladí s červenou designovou ledničkou Gorenje. Výklenek našel elegantní využití jako police pro porcelán. 

Hlavní multifunkční prostor - světnice je vyhřívána elegantními krbovými kamny. Centrem místnosti je masivní rozkládací stůl a celý interiér je protkán starožitnými křesly a židlemi, které byly vlastnoručně citlivě restaurovány v čalounické dílně Design by BF na Liberecku. 

Koupelna je pro představu typického chalupaření trochu netypická. Elegantní černobílá prvorepubliková dlažba, samostojící vana s nožičkami, bezbariérová prostorná walk-in sprcha s rain-shower a podlahové topění dodávají punc nečekaného luxusu v navenek velmi tradičním stavení. 

Jak už to u starých chalup bývá, k domu samozřejmě patří i malý pokojíček - vejminek. Ten byl k chalupě dostavěn v průběhu rekonstrukce a je dřevěnými dveřmi s broušeným sklem napojen na hlavní obytnou část, ale také opatřen samostatným vchodem a kamínky na tuhá paliva, což ho dělá zcela nezávislý na hlavním obytném prostoru. Venku plynule vyjdete na jednoduchou terasu ve stínu rozložité staré lípy. Vejminek momentálně slouží jako ložnice. 

Co chalupu ještě někdy v budoucnu čeká, je rekonstrukce půdy na několik prostorných pokojů. Momentálně půda slouží jako otevřený prostor s romantickým letním spaním a ateliér. Díky tomu, že je chalupa z části zahloubená ve svahu, se také dá přímo na půdu vejít vlastním vchodem. 

Hesla: Interiérový design, Bytový designer, Návrh interiéru chalupy, Rekonstrukce chalupy, Bytový designer Liberecko, Bytový designér Turnovsko, Rekonstrukce domu Semily, Návrh interiéru Východní Čechy, Bytový designér Česká Republika

Fotografie: Interiérová fotografka Anna Červinková


Plánujete také přestavbu nebo rekonstrukci chalupy a sháníte interiérového designéra nebo byste se chtěli jen poradit? 

Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci.